Cítim sa tak trošku podvedený, že som dal hlas strane, o ktorej som netušil, že si na svoju kandidátku dopísala aj skupinku Obyčajných ľudí, z ktorých sa v rekordnom čase vykľuli zúfalci na čele s obyčajným človekom Matovičom, ktorý svojimi zmätenými  postojmi robí  obyčajných blbcov z  voličov strany, na ktorej kandidátnej listine sa ocitli.

Cítim sa zaskočený mierou amaterizmu novej strany, ktorej som ako volič dal šancu a ktorá tu pokojne a spokojne hazarduje s osudom Slovenska na najbližších osem rokov. Nechápem ten nedostatok empatie voči Obyčajným. Keď už ten najobyčajnejší pán prišiel pred pár týždňami s mediálnou úplatkovou bublinou bolo všetkým, okrem Richarda Sulíka, jasné, že máme veľký problém. Problém väčší ako samotne programové vyhlásenie. Problém možného politického patu a následných prehratých predčasných volieb. Sulíkov boj o odvodový bonus je  naozaj obdivuhodný, aj obete a kompromisy, ktoré, v záujme dosiahnutia tohto cieľa urobil, ale dnes to vyzerá, ako by  taktika nepatria k výbave tohto nekonvenčného straníckeho lídra.

 Keď už sme sa všetci dozvedeli o  podnikateľskom novinovom zázraku a la Matovič, o jeho špicatých či akýchto topánkach alebo  o jeho ešte šikovnejšej sestre,  bolo jasné že Slovensko visí na šnúrke od zle sediacich  gatí obyčajného Matoviča, lebo ako povedal – on už je proste taký. Nebolo väčšej priority ako upratať tohto excentrika s typickými postubertálnymi prejavmi správania, nechápajúceho čo sa to s ním a okolo neho deje, zvolávajúceho brífingy, na ktorých odvoláva čo predtým odvolal a naopak.

Nevadí mi až tak veľmi, že si čelní predstavitelia SaS postupne holia hlavy a podobajú sa tak trošku na vlastných bodyguardov, nevadí mi ani neformálny Sulíkov prejav, ani chýbajúca kravata, či peňaženka na stole, či diskutované stranícke personálne inzeráty. Vadí mi ale veľmi  ten chýbajúci cit. Cit pre riziko, cit pre priority, cit pre pochopenie, že všetky tie dobré veci, ktoré chcú presadiť môžu zostať naozaj len ako zbožné želania.

Richard, prosím ťa urob s tým niečo. Matovič je tvoja chyba. Tebe, predsedovi parlamentu obyčajný človek, poslanec Matovič nezdvíha telefón? Žartuješ, však? Kašli teraz na excelencie, pánov veľvyslancov a seď radšej dovtedy s obyčajným Matovičom, pokým nám nebudeš môcť povedať, že môžeme spokojne spávať lebo rozbuška z časovanej bomby zn. Matovič je deaktivovaná.