S kritikou má problém asi každá moc. Spôsobov ako sa s ňou vyrovnať je veľa. Mnohé sú korektné, slušné. Mnohé nie. V Bratislave sa stalo už niekoľko prípadov zastrašovania. Nebolo to platonické bububu. Jednému poslancovi miestnej samosprávy podpálili auto. Skutočnosť, že poslanec bol kritikom starostu bratislavskej mestskej časti Dúbravka, môže byť náhoda. Mafiánom sa zapáčila spomedzi tisícov iných práve poslancova Octávia....ani malé deti už neveria na také náhody. Poslancovi sa nepáčili praktiky starostu a jeho družiny pri nakladaní s majetkom mestskej časti Dúbravka. Poslanec kritizoval a neprestal. Hoci zhorené auto je veľmi nepríjemná vec, viac ako škoda na majetku mrzí, že sa také niečo vôbec môže stať. Polícia, ktorá je v poslednom čase mimoriadne aktívna pri inkasovaní pokút na cestách, zatiaľ nič nezistila. Ostáva pachuť z atmosféry v spoločnosti, v ktorej si niekto môže dovoliť všetko a neštíti sa ani fyzických útokov.

Zastrašovanie „nezabralo“. Opoziční poslanci pokračovali v kritike. Upozorňovali napríklad na nezákonný prevod obchodného podielu bytového podniku, ďalej na neprehľadné prideľovanie bytov a nejasné prideľovanie obecných zákaziek. A  tak si nedávno „podali“ ďalšieho z nich. Nebola to vášnivá debata, ale sprostý zákerný útok odzadu. Zmátili poslanca Milana Trstenského. Rany mu ošterili v nemocnici...tie prebolia. Vo vedomí, a nielen jeho, ostal odkaz: nedovoľujte si, tu vládneme my. Predstavitelia moci sú schopní sa od útokov dištancovať. Na špinavú prácu sú iní ľudia.

Vyhrážky a násilie nie sú vecou medzi útočíkom a obeťou. V nebezpečenstve je demokracia.

Zastrašiť sa možno dajú slabí. SDKU-DS je teraz aj v bratislavskej komunálnej politike v menšine, čo ale neznamená, že sa bojí. Ani nemusí. Tandem Fico – Kaliňák z bilboardu oznamujú: „Chránime vás“. Heslo z bilboardu v bratislavskej Dúbravke neplatí pre všetkých?