Ta my to tu platíme, lobujeme, kupujeme a teraz nemáme mať nič? Asi také niečo vírilo v hlavách košických podnikateľov podporujúcich stranu Most-Híd, keď sa dopočuli, že si zrejme nesadnú ani na jednu ministerskú stoličku. Veľkú nespokojnosť u nich vyvolala správa o kandidátoch na post ministra životného prostredia. Vyberať by sa malo z Martina Ružinského, bývalého manažéra Transpetrolu a Lászla Solymosa z predsedníctva strany. Favorizuje ich podnikateľská skupina angažujúca sa v strane, ktorá pochádza z juhozápadného Slovenska.

No pobúrení Košičania majú tiež svojho človeka. S pôsobením v životnom prostredí má minimálne také skúsenosti, ako má vo svete paragrafov napríklad právnik Oskar Világi. Igor Sidor v environmentálnom prostredí niečo znamená. Svojho času si to uvedomoval aj Pavol Rusko, keď ho za stranu ANO dosadil za člena správnej rady recyklačného fondu.

Skúsenosti nemá len z úradničenia. Rozumie aj biznisu. Firma V.O.D.S., v ktorej predstavenstve sedí už dlhé roky, podniká v odpadovom hospodárstve. Nemálo eur z dotácii už minula na svoje verejne prospešné záujmy. Človeka z tejto skúsenej partie (ktorá si dobre rozumie aj s košickými kamarátmi zo Smeru), chcú teraz Maďari postaviť mimo hru? V situácii, keď za Most nie je vo vláde žiaden východniar? Béla, veď most má spájať, nie rozdeľovať!