Hoci finančná skupina Arca Capital naďalej veriteľov ubezpečuje, že jej ide o ich dobro, teda o čo najvyššie uspokojenie ich pohľadávok, realita naznačuje niečo iné.

Na povrch finančného oceána v ktorom pláva loď so znakom finančného žraloka na prove presakuje dosť bahna. Média píšu o podozrivo vysokých províziách spriazneným firmám okolo bývalých kormidelníkov Arcy. Na svoje si prišla aj podivná správcovska firma z amerického štátu Washington či biely koň- dôchodca zo Zruče nad Sazávou.

Iste, aj v Sázave môžu plávať väčšie ryby, ale asi len kapre s konfliktom záujmov. Podobne je to aj v Skalici, kde je blízko Baťov kanál a tiež sa tam nejaké to bahno z rýb motajúcich sa okolo Arcy rozvírilo.

Tvrdenie, že tučné provízie v miliónoch eur išli medzinárodným právnym a audítórským firmám, už veritelia Arcy asi nezhltnú ani s navijákom. Prečo drahým audítorom trvalo urobiť účtovnú závierku firmy za minulý rok vyše 10 mesiacov? Buď pracovali dôsledne a pomaly, alebo nepracovali vôbec, lebo nemali dobré podklady. Je viac - menej možné, že peniaze z firmy odtekali najmä na zháňanie nových ziskuchtivých či naivných klientov, ktorí by nakúpili „lukratívne“ zmenky a dlhopisy Arcy a jej dcér.

RASTISLAV VELIČ
Neprehliadnite

Poradenské služby Arca Investments zabezpečovala firma vlastnená českým bezdomovcom

Veľké ryby sú nedočkavé

Veľké banky, ktoré Arce ešte donedávna veselo požičiavali, začínajú žiadať svoje peniaze späť. Prvá tak spravila Privatbanka v rukách Penty, ale skôr či neskôr sa k nej zrejme pripoja aj ďalší veritelia- Poštová banka a J&T Banka. Obe sú z košiara J&T, ktorá sa v septembri chcela pasovať do úlohy lídra sklamaných veriteľov. Išlo jej však najmä o jej vlastných klientov, ktorí do Arcy vo veľkom investovali státisíce až milióny eur.

Čítajte ďalej s predplatným TRENDU

Odomknite článok cez SMS za 1,90 € týždenne s automatickou obnovou.

Poslať SMS

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa