Na biznis sa preorientovalo aj množstvo konkurzných právnikov. Pri svojej práci spoznali, ako sa v podnikaní vyhnúť pádom, a nadobudli zručnosti, ako sa dá dostať k podnikom cez pohľadávky či cez zložité právne spory. Asi najvyššie sa spomedzi bývalých slovenských konkurzných právnikov dostal Zoroslav Kollár. Mimoriadne schopný a ostrý právnik.

Vlastné podnikanie rozbehol hneď vo viacerých biznisoch. Najviac zbohatol vďaka podielom v strojárskej skupine HTC Holding, ktorá postavila na nohy českého výrobu traktorov Zetor a je silná aj v biznise s ložiskami. V posledných rokoch sa premenovanému HTC Investments už tak nedarí a jeho profity klesli. Nedávno Z. Kollár skupinu dokonca opustil. Svoje akcie predal iným subjektom a majetok premenil na hotovosť.

Celý rebríček českých a slovenských superboháčov nájdete v novom magazíne TREND Prime, ktorý bude na stánkoch od 18. novembra.

Zoroslav Kollár: Ostrý právnik a podnikateľ so širokým záberom

Zdroj: TREND

Pohyb nastal aj v niektorých jeho ďalších firmách. Bryndziareň a syráreň Zvolenská Slatina vlani oficiálne prešla na Agnesu Tomanovú. A firma Slovakia Ring Agency, ktorá stojí za pretekárskym okruhom v Orechovej Potôni, je od predvlaňajška napísaná na londýnsku firmu Tradeform Finance. Za ňou však stále môže stáť samotný Z. Kollár.

Naďalej oficiálne vlastní 

Čítajte ďalej s predplatným TRENDU

Odomknite článok cez SMS za 1,90 € týždenne s automatickou obnovou.

Poslať SMS

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa