Keď minulý rok prepukla vo svete nečakane pandémia koronavírusu, veľa firiem stiahlo svoje porady do online priestoru. Podobne postupovali aj školy. Využívali pritom dovtedy menej známeho poskytovateľa videohovorov Zoom Video Communications. Jeho aplikácia bola zadarmo a celkom spoľahlivá. Aj preto si ju stiahli stovky miliónov používateľov. Táto firma za viac ako rok výrazne rástla čo do počtu zákazníkov aj tržieb.

Od vypuknutia pandémie, v marci minulého roka, sa jej akcie posilnili o viac ako 300 percent. V súčasnosti sa obchodujú za 361 dolárov, pričom vlani v marci bola ich cena 107 dolárov. Trhová kapitalizácia tejto americkej firmy sa odhaduje na 106 miliárd dolárov.

Najnovšie oznámila, že kupuje firmu s cloudovými call centrami Five9 za 14,7 miliardy dolárov. Zoom chce zaplatiť za akciu až 200 dolárov, hoci spoločnosť Five9 sa na konci minulého týždňa obchodovala len za 177 dolárov.

Aj akciám Five9 sa počas pandémie darilo. Od marca minulého roka vzrástli zo 63 dolárov už skoro trojnásobne.

Generácia Z
Neprehliadnite

Práca v noci alebo cez víkendy im neprekáža. Zoomeri menia praktiky vo firmách

Konkurencia nespí

Táto akvizícia má pre Zoom zmysel najmä z hľadiska synergie a posilnenia pozície na vysoko konkurenčnom trhu s online komunikáciou. Tam sú aktívni aj veľkí IT giganti ako Microsoft so službou Teams, ale aj Google či Facebook. Dôležitým hráčom na poli video konferencií je aj Cisco Systems. Táto spoločnosť nedávno spojila svoje kontaktné centrum s telekonferenčnou službou Webex.

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa