V nedeľu (4.10.) zomrel v Salzburgu vo veku 76 rokov spoluzakladateľ a spoločník dm Rakúsko Günter Bauer. Spoločnosť dm drogerie markt založil v roku 1976 v Rakúsku spolu so spoločníkom Götzom Wernerom a v nasledujúcich desaťročiach s ňou expandovali postupne do ďalších jedenástich krajín vrátane Slovenska. Informovala o tom Iveta Haulíková zo spoločnosti everyvent.

Spoločnosť dm drogerie markt hrala v živote pána Güntera Bauera po celých 45 rokov ústrednú úlohu. Plne sa zasadzoval za víziu vytvorenia takej spoločnosti v 12 krajinách skupiny dm, v ktorej spolupracujeme na základe veľmi jedinečných hodnôt a postojov. V spoločnosti, ktorá stavia ľudí - zákazníkov a zamestnancov - do centra pozornosti, ktorá prostredníctvom neustálej obnovy vždy zostáva relevantná a atraktívna, v ktorej sa počíta s kvalitou podania ruky, ktorá je ekonomicky stabilná, a v ktorej ekologické a sociálne príkladné správanie nie je len slovnou pretvárkou,“ povedal Martin Podhradský, konateľ spoločnosti dm drogerie markt.

Karol Dobiáš a Antonín Panenka z Bohemians
Neprehliadnite

Panenku museli previezť do nemocnice, potvrdili u neho koronavírus

Spoločnosť dm drogerie markt je významná medzinárodná maloobchodná spoločnosť, ktorá sa zaoberá predajom drogériového tovaru, parfumérie, výrobkov z oblasti zdravia a wellness. Bola založená v roku 1973 v Nemecku. Na Slovensku spoločnosť otvorila prvú pobočku v roku 1995 a v súčasnosti zamestnáva 1636 pracovníkov v 152 filiálkach. Spoločnosť dm drogerie markt prevádzkuje svoje filiálky celkovo v 13 krajinách - v Nemecku, Rakúsku, Maďarsku, Českej republike, Chorvátsku, Slovinsku, Taliansku, Srbsku, Bosne a Hercegovine, Rumunsku, Bulharsku, Macedónsku a na Slovensku.