Len štyri roky stačili spoločnosti Be Lenka, aby sa stala významným globálnym hráčom v oblasti výroby a predaja barefootovej obuvi. V roku 2021 dosiahla svoj prvý milión v čistom zisku, ktorý si udržala aj počas krízy v roku 2022. Ročne predá niekoľko stoviek tisíc kusov barefootovej obuvi na celom svete.

Predáva po celom svete

Na čele spoločnosti Be Lenka stojí Juraj Fehervari, ktorého víziou je zmeniť pohybové a obúvacie návyky ľudí po celom svete. Spoločnosť Be Lenka vznika v roku 2017 a dnes sa zameriava na vývoj a výrobu produktov s pridanou hodnotou. Firma má vo svojom portfóliu barefoot obuv a ergonomické nosiče pre deti.

Od svojho vzniku rástla Be Lenka každý rok v tržbách o stovky percent. Za vlaňajšok dosiahli viac ako 13 miliónov eur, čo predstavovalo rast o viac ako 60 percent. Minuloročný rast bol podľa J. Fehervariho úspešný aj vďaka novej barefootovej značke Barebarics. Ide o barefoot tenisky, ktorými sa firma približuje štýlovo mladšej cieľovej skupine.

„Na trhu sa stretávame s novými značkami, ale tiež s kópiami našich produktov, ktoré sú síce dva roky pozadu, ale sú lacnejšie. Fandím všetkým výrobcom barefootovej obuvi, ktorí nám pomáhajú rozvíjať trh. Nepáči sa mi však, ak niekto iba kopíruje, neprináša inovácie, ani požadovanú kvalitu a servis,“ konštatuje podnikateľ.

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa