Expres príde do Trenčína v sobotu popoludní a v nedeľu sa vráti späť do Prahy. O novinkách informoval prevádzkovateľ tratí Železnice Slovenskej republike. Od 28. februára dôjde na tratiach aj k ďalším zmenám. 

Štátna Železničná spoločnosť Slovensko, ktorá je stále dominantným osobným dopravcom na železniciach, bude naďalej prevádzkovať päť rýchlikov, ktoré zaviedla 18. januára po zastavení prevádzky IC vlakov. "Z dôvodu výluky v úseku Dolný Hričov - Žilina zriaďovacia stanica budú jazdy vlakov upravované od 2. marca do 19. júna 2016 vrátane zavedenia náhradnej autobusovej dopravy," uviedla hovorkyňa ŽSR Martina Pavliková. Rýchlik 603 od 18. januára zmenil názov Čingov na RWE.

Súkromný dopravca RegioJet zrušil pôvodne ohlásené tri páry vlakov navyše na trati Bratislava - Košice, ktoré odriekal od 17. decembra 2015. Spoločnosť ich totiž reálne neprevádzkovala. Novinkou je, že jeden vlak tohto dopravcu na trati Bratislava - Komárno bude na znamenie zastavovať na zastávke Rovinka.

Ďalší privátny dopravca Leo Express predĺžil vlak zo Spišskej Novej Vsi do Prešova a zároveň pridal nový vlak na trati Prešov - Košice. Spoločnosť zrušila vlak Spišská Nová Ves - Praha, tento je však nahradený novým párom vlakov Košice - Prešov a Prešov - Praha.