Pre svoju firmu chcete vždy len to najlepšie. Pozrime sa napríklad na vozový park. Počet áut by mal vyhovovať Vašim potrebám, chcete mať priebežné obmeny vozidiel, pravidelný servis, nadštandardné služby, eliminovať jednorázové investície, zároveň mať pod kontrolou mesačné náklady a jasnú finančnú predikciu.

Napokon, možno budete tých áut potrebovať postupne viac, alebo menej.

S podobnou myšlienkou pred časom prišiel výrobca hardware Hewlett Packard Enterprise a predstavil službu GreenLake.

Ilustračné foto.
Zdroj: DNS
Ilustračné foto.

O čo vlastne ide?

GreenLake je služba od HPE, ktorá v sebe spája množstvo výhod:

  • poskytnutie výpočtovej a dátovej kapacity vo forme služby
  • tzv. „privátny cloud“ bez inicializačnej investície
  • zníženie rizika predimenzovania alebo poddimenzovania IT prostredia, vrátane všetkých prevádzkových služieb

HPE Vám vie vrámci GreenLake garantovať a poskytnúť presný objem služieb a cenu priamo úmernú tomu, čo vaša spoločnosť potrebuje a reálne využíva. Pokiaľ vaša spoločnosť porastie, navýšite svoje potreby na viac IT zdrojov,„procesorovy výkon alebo dátový priestor“. Pokiaľ naopak nie, uberiete. Vyhnete sa tak neraz zbytočne vysokým prvotným investíciám a nákupu toho, čo možno ani nevyužijte.

Ilustračné foto.
Zdroj: DNS
Ilustračné foto.

Kontrola nad vlastnými dátami. Kedykoľvek.

S HPE GreenLake máte maximálnu kontrolu nad svojimi dátami, ktoré sa nachádzajú vo vašom dátovom centre. Prostredníctvom portálu HPE GreenLake central získate prehľad o všetkých IT procesoch na jednom mieste. Ide o rozhranie, prostredníctvom ktorého dokážete manažovať a optimalizovať jednotlivé úlohy, internú infraštruktúru, monitorovať výkon, spotrebu či náklady, ale zároveň plánovať kapacitu nevyhnutnú pre vašu IT infraštruktúru.

Nie je to len „bublina“

Predstavte si, že potrebujete z nejakého dôvodu navýšiť kapacity IT zdrojov vo vašej spoločnosti. V štandardnej situácii by ste potrebovali zistiť, či je možné vaše jestvujúce IT prostredie jednoducho rozšíriť, alebo je nutná výmena za výkonnejšie komponenty, následne ich obstarať a čakať na dodávku od výrobcu, nakoniec nainštalovať a otestovať ich funkčnosť. S GreenLake interné kapacity dokážete kedykoľvek „nafúknuť“ a zohľadniť svoje potreby. V neposlednom rade zaplatíte len za to, čo využijete. Šetríte svoj čas ale aj financie.

IT as a service

GreenLake funguje na princípe IT as- a- service. Podporuje postupne takmer všetky technológie HPE a využiva ho viac ako 700 zákazníkov po celom svete. Teraz je k dispozícii aj vám vďaka prvému oficiálnemu distribútorovi HPE GreenLake na Slovensku - DNS a.s., organizačná zložka Slovensko.

Ilustračné foto.
Zdroj: DNS
Ilustračné foto.

Najvyššia bezpečnosť a kontrola dát -SAP Hana a HPE GreenLake

Spojenie dvoch silných značiek bolo ohlásené koncom leta 2020. Zákazníkom prináša maximálnu bezpečnosť a plnú kontrou nad dátami, pritom však výhody bežného cloudu. Vďaka spojeniu s HPE tak SAP Hana bude plne manažovateľnou službou, spoľahlivou a automatizovanou, ktorá bude fungovať flexibilnejšie a navyše- môžete ju prevádzkovať vo svojom datacentre či prevádzke. A to pri platení priamo úmerne za to, čo využijete.

logo
Zdroj: HPE a DNS