„V súčasnosti v našom závode v Kechneci vyrábame podľa plánu. Avšak kvôli problematickej dodávke komponentov zo zahraničia a odstaveniu našich zákazníkov sme nútení aj my pristúpiť k odstaveniu výroby na dva nasledujúce týždne,“ uviedla firma.

Spoločnosť deklaruje snahu, aby odstavenie výroby malo minimálny vplyv na jej zamestnancov. Prerušenie výroby v dôsledku šírenia nového koronavírusu oznámili už skôr štyri automobilky pôsobiace na Slovensku.

Podnik Magna PT uviedol, že opatrenia na ochranu zdravia pracovníkov začal prijímať už v čase, kedy na Slovensku nebol registrovaný žiadny prípad nakazenia novým koronavírusom. Medzi prijaté opatrenia patrí distribúcia a povinné používanie ochranných rúšok v areáli závodu, zvýšená dezinfekcia spoločných priestorov či meranie teploty pri podozrení na ochorenie.

Firma tiež povoľuje prácu z domu pri zamestnancoch, kde to povaha práce umožňuje. „Už pred niekoľkými týždňami sme plošne obmedzili cestovania do a zo závodu, zisťovali cestovateľskú anamnézu zamestnancov a návštev a bežný život v závode už dlhšie ovplyvňuje aj výrazné obmedzenie spoločných stretnutí, školení, porád a pohybu v priestoroch, kde sa bežne vyskytovali väčšie skupiny ľudí. Dohromady sme zatiaľ implementovali vyše 40 opatrení a denne prinášame ďalšie,“ informovala spoločnosť.

Vyzdvihla zároveň iniciatívu zamestnancov, ktorí dobrovoľne ušili tisíc rúšok pre svojich kolegov.