Ak totiž spoločnosti poskytujúce online hazardné a stávkové hry chcú získať licenciu na poskytovanie svojich služieb v krajine, podľa nových pravidiel nesmú byť na zozname zákazných webov po dobu aspoň dvanástich mesiacov.

Ide o zoznam internetových stránok, ktoré prevádzkujú a propagujú hazardné hry na Slovensku bez potrebnej licencie. Zoznam zostavuje Finančná správa od polovice minulého roku a aktuálne je na ňom viac ako 150 mien.

Na jeho základe následne po rozhodnutí súdu musia telekomunikační operátori a banky blokovať prístup a platby pre tieto spoločnosti. Za porušenie zákazu hrozí prevádzkovateľom týchto stránok pokuta až do výšky 500-tisíc eur.

Dobrovoľné blokovanie

Zahraničné online hazardné weby tento zákaz obchádzali zakladaním alternatívnych adries pre webové sídla, na ktorých poskytujú služby bez zmeny. Argumentovali pritom tvrdením, že regulácia hazardných hier na Slovensku je vzhľadom na monopol Tiposu a nutnosť zriadiť si sídlo v krajine v rozpore s pravidlami EÚ, a preto štát nemôže na jeho základe blokovať platby a prístup k ich webstránkam. Okrem toho, viaceré z nich podali žaloby aj na slovenských súdoch.

Čítajte ďalej s predplatným TRENDU

Odomknite článok cez SMS za 1,90 € týždenne s automatickou obnovou.

Poslať SMS

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa