Nedávno uzavreté účtovné doklady Berta totiž ukázali, že po štyroch rokov pádov či stagnácie jeho vlaňajšie tržby konečne podrástli. A to ešte aj dosť výrazne. Až o celú tretinu na skoro štrnásť a štvrť milióna eur.

Navyše podnik aj veľmi slušne zarobil. Jeho vlaňajší čistý zisk sa vyšplhal až na 365-tisíc eur. Takto I. Bertovič s podnikom nezarobil už dlhé roky.

Po akože aj ozajstný zisk

Aspoň na papieri sa mäsokombinát pritom zmáhal už aj rok predtým. Predvlani totiž vykázal účtovný plus na úrovni niečo vyše dvoch miliónov eur. Celý profit bol však vyvolaný iba samotným odpisovaním starších dlhov a nepochádzal zo zlepšenia prevádzky firmy.

Vysoký plus z predvlaňajška bol zase vykázaný iba vďaka tomu, že firme jej ostatné výnosy z hospodárskych činností jednorázovo poskočili z 30-tisíc až na 2,4 milióna eur.

Reálny zisk bol naozaj až ten vlaňajší. Celkovo 365-tisícové plus si už teraz Berto pripísal aj napriek tomu, že ostatné výnosy z hospodárskych činností mu vlani znova zliezli na štandardne zanedbateľných 35-tisíc eur.

Vlaňajší rok bol pritom pre firmu ďaleko najúspešnejší od rozhorenia finančnej krízy spred desiatich rokov. Za roky 2011 až 2013 napríklad dohromady zarobila len niečo viac ako 110-tisíc eur. Najťažšie roky boli pre ňu roky 2014 a 2015. Vtedy dohromady prerobila skoro dva milióny eur a napokon aj skončila v reštrukturalizácii pod ochranou súdov.

Iba fantómové meškania s odvodmi

Lepší dojem zo súčasných výsledkov podniku ale môže kaziť pohľad na jeho účty v Sociálnej i v zdravotných poisťovniach. 

Čítajte ďalej s predplatným TRENDU

Odomknite článok cez SMS za 1,90 € týždenne s automatickou obnovou.

Poslať SMS

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa