Minulý týždeň požiadala finančno-technologická spoločnosť Wirecard v Mníchove o ochranu pred veriteľmi. Ako dôvod uviedla nadmerné zadlženie.

Tento nemecký fintech dlhuje 1,75 miliardy eur najmä veľkým bankám ako sú Commerzbank, ABN Amro či ING. Ďalších 500 miliónov eur dlhuje investorom, ktorí nakúpili jej dlhopisy. Dokopy má nesplatené záväzky v sume 3,5 miliardy eur. Investori sa teraz obávajú, že zo svojich peňazí uvidia len malú časť.

Táto správa prišla len týždeň potom ako sa prevalil do médií škandál, že spoločnosti chýbajú na účtoch skoro dve miliardy eur, ktoré mali byť jej rezervami proti riziku.

Logo na budove sídla spoločnosti Wirecard
Neprehliadnite

Krach Wirecardu, jeden z najväčších v nemeckej histórii, je zlyhaním regulácie

Slovenská pobočka nekomunikuje

Finančné problémy či možný bankrot materskej spoločnosti sa môže dotknúť aj približne 400 zamestnancov jej pobočky Wirecard Slovakia v Košiciach, upozornil web Košice:Dnes.

 „Nebudeme sa k situácii vyjadrovať,“ odbila TREND stručne pracovníčka personálneho oddelenia firmy, ktorá sa ani nepredstavila. Nedozvedeli sme sa oficiálnou cestou, aká je nálada a situácia vo firme, ani to či už prebehli rokovania s vedením firmy a ako dopadli.

Podľa inej zamestnankyne oddelenia ľudských zdrojov sú však nečakané finančné problémy materskej firmy pre zamestnancov košickej pobočky šokom. 

„Snažíme sa z toho šoku dostať. Nič nenasvedčovalo tomu, že sa niečo také deje. Mali sme projekty, všetko bolo platené načas, výplaty chodili načas,“ uviedla pre spomínaný regionálny portál. V košickej pobočke údajne všetci riadne pracujú a výpoveď zatiaľ nikto nedostal.

Čítajte ďalej s predplatným TRENDU

Odomknite článok cez SMS za 1,90 € týždenne s automatickou obnovou.

Poslať SMS

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa