Jednou z podmienok pri začatí podnikania formou s. r. o je zriadenie podnikateľského účtu. Funguje na rovnakom princípe ako osobné účty, je však omnoho viac prispôsobený potrebám podnikateľov. „V rámci podnikateľského konta si klienti môžu vybrať z troch rôznych typov podľa nárokov svojho podnikania – množstvo prijatých platieb, počet vystavených platobných kariet, preferovaný kanál elektronického bankovníctva a podobne. Od toho sa odvíjajú aj poplatky za vedenie podnikateľského účtu,“ vysvetľuje princíp zriadenia podnikateľského konta Dáša Polláková z ČSOB.

Podnikateľský účet sa dá využívať výhradne na podnikateľské účely, v ČSOB si však v rámci balíka benefitov prispôsobeného potrebám podnikateľov možno zriadiť aj účet Pohoda na súkromné účely. Ten okrem iného umožňuje rýchly prevod prostriedkov medzi súkromným a podnikateľským účtom. Výhody, ktoré podnikatelia získajú otvorením účtu v ČSOB, tým zďaleka nekončia. Z balíka benefitov pre začínajúcich podnikateľov si môžu zvoliť aj ďalšie, nie vyslovene bankové produkty.

Benefity pre moderných podnikateľov

V roku 2022 sa už podnikatelia nezaobídu bez možnosti poskytovania bezkontaktných platieb, preto je dnes platobný terminál v prípade kamennej prevádzkarne či platobná brána pri platbách online jednou z vecí, ktorú by mali riešiť ešte pred spustením svojho biznisu. Takéto služby ponúka veľa spoločností tretích strán, no klienti ČSOB to môžu vybaviť už pri zakladaní účtu v banke!

V ČSOB spolupracujeme so začínajúcimi i s dlhoročnými podnikateľmi a citlivo vnímame ich potreby a požiadavky. Modernizácia platieb patrí medzi aktuálne otázky, ktoré v poslednom období riešia podnikatelia v takmer každom segmente od malých e-shopov cez veľké prevádzkarne až po neziskové organizácie,“ hovorí Dáša Polláková z ČSOB a zároveň priznáva, že mnoho podnikateľov stále netuší, že s platobnou bránou či prenájmom terminálu im môže pomôcť aj samotná banka. „V rámci balíka podnikateľských benefitov od ČSOB si klienti môžu zvoliť platobnú bránu na online platby, stacionárny či prenosný POS terminál na prevádzky či mobilný mPOS terminál na okamžité prijímanie bezkontaktných platieb. Vybrať si môžu len niektorý z nich, ale pokojne aj všetky – podľa potrieb svojho podnikania,“ uvádza. Nezanedbateľnou súčasťou služieb je poistenie podnikania, vďaka ktorému podnikatelia môžu ušetriť pri neočakávaných udalostiach. Zriadiť sa dá priamo pri zakladaní podnikateľského účtu.

Ušetríte čas aj peniaze

Pri komforte, ktorý začínajúci podnikatelia získajú riešením spomínaných záležitostí na jednom mieste, benefity balíčka zďaleka nekončia. Otázka peňazí je pre nich kľúčová a možnosti, ako ušetriť, sú vždy vítané. Preto ich určite poteší, že pri zriadení podnikateľského konta môžu pri jednotlivých produktoch ušetriť.

K platobnej bráne získajú klienti benefit 100 € na jej implementáciu a zadarmo ju môžu využívať až 6 mesiacov. Šesť mesiacov môžu bez poplatkov využívať aj mobilný mPOS terminál a 3 mesiace nemusia platiť poplatky a provízie za platobný POS terminál. Nižšie poplatky si môžu užiť aj pri zriadení podnikateľského konta či osobného účtu Pohoda a 15 % ušetria aj na poistení podnikania. Podčiarknuté, zrátané – s balíkom benefitov od ČSOB môžu podnikatelia ušetriť starosti, čas aj peniaze.