Na predaj je slovenská dcéra maďarskej OTP Banky. Najhorúcejšími záujemcami sú údajne traja etablovaní hráči domáceho bankovníctva. Československá obchodná banka (ČSOB), Tatra banka a investičná skupina Penta, ktorá v tunajšom bankovníctve ovláda Prima banku a Privatbanku.

Žiadne odmietnutie. Len nekomentujú

O rozbehnutom predaji deviatky slovenského bankového trhu s takmer dvojpercentným percentným trhovým podielom sa TREND dozvedel od zdroja z oblasti obslužných činností pre bankový sektor, ktorý si neželá byť menovaný. Súčasťou bola aj informácia, že OTP Banka už prijíma od záujemcov nezáväzné ponuky. V nich bývajú uvedené aj prvé približné rámce ponúkaných súm. Začiatok predaja banky následne týždenníku potvrdil aj ďalší dôveryhodný zdroj z bankovej brandže.

TREND sa, prirodzene, na predaj opýtal aj slovenskej OTP Banky a všetkých troch záujemcov. Ich reakcie boli až na jednu výnimku veľmi strohé. Ani jedna zo štyroch spoločností informácie nepoprela ani neoznačila za nepravdivé. Iba ich všetky štyri subjekty nechceli bližšie komentovať.

Začína sa bitka o banku. Maďarská OTP opúšťa Slovensko

OTP Banka Zdroj: Maňo Štrauch

„OTP Banka štandardne nekomentuje trhové informácie tohto typu,“ reaguje vedúci marketingu a PR banky Róbert Varšányi. „Nikdy nekomentujeme potenciálne akvizície alebo špekulácie z trhu,“ pridáva sa hovorca Penty Gabriel Tóth. „Nechceme komentovať jednotlivé mená a trhové dohady,“ vraví hovorca Tatra banky Boris Fojtík.

Záujem o OTP Banku má údajne Tatra banka, ČSOB a Prima banka Penty

Trochu viac sa v odpovediach rozpisuje ČSOB. Jej hovorkyňa Anna Jamborová uvádza, že nielen samotná ČSOB, ale aj jej vlastník – belgická skupina KBC Group, sa už v minulosti 

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa