Štvrté Yeme otvorí svoje brány zhruba rok po tom, ako sa jeho sieť rozšírila o predajňu v komplexe Panorama City neďaleko nákupného centra Eurovea. „Yeme SNP bude city koncept šitý na mieru pre intenzívnu mestskú zónu s veľkým množstvom peších zákazníkov, pre ľudí, ktorí sú nároční na kvalitu potravín a pohodlný nákup,“ cituje magazín Tovar&Predaj majiteľa Yeme Petra Varmužu.

Nová predajňa má mať plochu 800 štvorcových metrov a väčšiu zónu na raňajky a obedy. Podobne ako v ostatných prevádzkach bude vybavená remeselnou pekárňou, v ktorej sa pečie kváskový chlieb, pečivo a ďalšie produkty.

Lukratívna lokalita

Yeme mieri do lokality v srdci hlavného mesta, kde nie je núdza o predajne potravín. V pešej dostupnosti sa nachádza diskont Lidl, obchodný dom My s predajňou Tesco, malé potraviny Delia a na Námestí SNP má predajňu aj Billa.

Yeme mieri do úplného centra Bratislavy. Štvrtú predajňu otvorí na jeseň

Malé Yeme v Horskom parku Zdroj: Facebook - Yeme

Štvrté Yeme má prísť na trh skôr, než jeho majiteľ pôvodne uvažoval. Vlani na jeseň P. Varmuža tvrdil, že po rozbehnutí troch predajní si chcú dať od otvárania nových obchodov dlhší oddych, aspoň do konca tohto roka. Reťazec však nemal núdzu o ponuky na umiestnenie predajní vo viacerých lokalitách.

Koncept Yeme stavia na početnom zastúpení domácich farmárskych a remeselných výrobkov, nedávno posilnil ponuku ovocia a zeleniny v certifikovanom bio štandarde. „Naše plány do budúcnosti sú zamerané na rozvoj remeselných potravín na Slovensku,“ poznamenáva P. Varmuža, bývalý šéf slovenského Tesca.

Zatiaľ v strate

Prakticky od štartu prvej predajne Yeme na jar 2016 sa špekuluje o jeho expanzii. Vedenie Yeme v minulosti pripúšťalo, že sieť predajní by sa časom mohla rozšíriť aj do ďalších väčších slovenských miest. Prvé kmeňové Yeme sa nachádza na Tomášikovej ulici v susedstve Klientskeho centra ministerstva vnútra, druhá menšia predajňa na Búdkovej ceste v Horskom parku.

Prevádzkovateľom Yeme je akciová spoločnosť Slovenský potravinársky priemysel. V minulom roku viac ako zdvojnásobila tržby na 13,4 milióna eur z 5,7 milióna za necelý rok 2016. Stratu skresala na 304-tisíc eur z predvlaňajších 825-tisíc eur.