Pandémia nového koronavírusu zamiešala karty na všetkých trhoch nevynímajúc ten letecký. Maďarský dopravca Wizz Air však prekvapuje, keď v najväčšej kríze v histórii letectva expanduje a chce naplniť všetky svoje plány, ktoré si zaumienil ešte v minulosti pred súčasnou krízou.

Wizz Air, ktorý bol založený v roku 2003, šliape svojou veľkosťou na päty írskemu velikánovi Ryanair a v časoch koronavírusu rozširuje svoje linky do niekoľkých nových destinácií v Európe.

Na archívnej snímke z 2. apríla 2020 lietadlá leteckej spoločnosti Lufthansa sú odparkované na letisku vo Frankfurte nad Mohanom.
Neprehliadnite

Leteckí dopravcovia vyčíslili škody spôsobené koronavírusom: Straty sú miliardové

Maďarská letecká spoločnosť však svoje ciele posúva ešte ďalej a hovorí, že na jeseň tohto roka otvorí svoju pobočku v arabskom Abú Zabí (Abu Dhabi) a odtiaľ bude lietať do Európy.

Všetko sa má udiať na pozadí krízy koronavírusu, keď väčšina aerolínií škrtí svoje výdavky a snaží sa ušetriť čo najviac peňazí. Nemôžeme však povedať, že Wizz Air kríza nezasiahla.

V tomto kontexte musíme pripomenúť, že Wizz Air mal prepad svojich letov o takmer 98 percent, ale jeho likvidita spolu s Ryanairom bola skutočne vysoká, takže na krízu boli dostatočne pripravení, aj napriek tomu, že Maďari prepustia takmer tisíc ľudí v dôsledku pandémie.

Nové linky

Koncom apríla predstavil Wizz Air svoju novú základňu v ukrajinskom Ľvove, odkiaľ bude lietať do siedmych destinácií. Fungovať má od prvého júla a predstavitelia spoločnosti hovoria o veľkom prelome.

Plány Wizz Airu naznačujú aj fakt, že aerolínie veria obnoveniu dopytu po lietaní aj v krajinách východnej a strednej Európy, kde je Wizz Air najsilnejší. Ten však neposilňuje len v tomto regióne.

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa