Seriálový (vice)prezident Frank Underwood (Kevin Spacey) z House of Cards chodieval na skvelé rebierka do bistra k Freddymu. Nebol to podnik na úrovni, nemal luxusný nábytok, ale Frank sa s majiteľom dobre poznal, vždy sa s ním pozhováral a vedel, že jedlo bude vynikajúce. Domácka atmosféra zakryla všetky nedostatky.

Ak chcete niečo podobné nájsť v Bratislave, skúste Bistro Polievočka. Dobrá rada pre začiatočníkov: Doneste si vlastné nádoby na polievku, keďže v bistre sú len dva minimalistické stoly a je dosť možné, že sa tam nenajete.

Za konceptom stojí Kvetoslava Kleinová a jej kamarát Daniel Mastiľák, ktorí pre otvorením bistra pracovali v korporáciách. Kvetka makala v oblasti marketingu, Daniel zasa v oblasti IT, kde sa nedávno musel opäť vrátiť. Dôvodom je čiastočne hypotéka, ktorú musí splácať (dodnes ale v bistre vypomáha).

„Ja som to nevzdala. V tejto robote som sa našla, narodila som sa pre to. Uspokojuje ma kŕmiť ľudí,“ vraví po šichte zjavne unavená Kvetka. Tvrdí, že svojim konceptom chce dokázať, že dobrá polievka môže byť plnohodnotným jedlom.

Vzdali sa práce v korporáte a otvorili „divné bistro“

Kačka piatich vôní

Keď nemáte chuť na lacné menučko

Keď Kvetka pracovala v kancelárii, chodila na lacné menučká. „Nechcela som sa prejesť z jedného gastrolístka. Záležalo mi na tom, z čoho bolo jedlo vyrobené – aby bolo čerstvé alebo zaujímavé. Často chodievate na obed a vôbec vám nechutí, ale stojí to málo, tak tam idete,“ spomína.

Bistro pôvodne otvorili pred troma rokmi na 

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa