V správe sa uvádza, že napriek rekordnému zisku vo finančnom roku 2017/18 (skončil 31. marca tohto roka), sa výkonný riaditeľ M. O‘Leary rozhodol neprijať odmenu, na ktorú mal nárok.

Odmena môže mať rovnakú hodnotu ako ročný plat, čo je v prípade M. O‘Learyho zhruba milión eur. V predchádzajúcom finančnom roku bola jeho odmena 950-tisíc eur.

Ryanair oznámi, že pán O'Leary sa zriekol svojho bonusu pre vlaňajšiu krízu, ktorú spôsobili problémy s čerpaním voľna pilotov. Aerolínie museli pre nedostatok personálu od septembra 2017 do konca marca 2018 zrušiť približne 20-tisíc letov.

Kríza viedla aj k zmene prístupu spoločnosti k odborom. Írsky dopravca začal vlani prvýkrát vo svojej histórii rokovať s odborármi vo viacerých krajinách. S niektorými zväzmi už uzavrel dohody, ale v niektorých krajinách, kde pôsobí, sú rokovania zložité.

Minulý týždeň spoločnosť čelila nevídanému štrajku palubného personálu v štyroch európskych krajinách. Vedenie aerolínie tieto protesty odsúdilo a varovalo, že by mohli viesť k redukcii letov aj pracovných miest.

Ryanair minulý týždeň zároveň oznámil, že počas tohoročnej zimnej sezóny zredukuje svoju flotilu v Dubline o 20 percent, čo ohrozuje 300 pracovných miest. O prácu tak môže prísť 100 pilotov a 200 palubných sprievodcov.