Špecialista na uchopovacie systémy preto naďalej zvyšuje latku pre kategóriu optimalizovaného pomeru cena-výkon pre pneumatické uchopovače.

Všetkým používateľom, ktorí očakávajú, že uchopovač splní kritériá ako flexibilita, sila a výhodná cena, želania splní nový 2-prstový paralelný uchopovač JGP-P. Tento uchopovač podporuje procesy nakladania do a vykladania z obrábacích strojov, montážne práce a úlohy typu pick & place. Zásluhu na tom má celý rad nových funkcií a prvkov. To zahŕňa robustné vedenie s T-drážkou s dlhším vedením základných čeľustí: v porovnaní s predchodcom je možné použiť o 30 percent dlhšie prsty uchopovača. Základné čeľuste sú pri akomkoľvek stave uchopenia kompletne vedené v telese. Vďaka tomu je tento uchopovač výkonnejší a pokrýva široké spektrum rôznych aplikácií.

JGP-P má tiež až o 50 percent vyššiu uchopovaciu silu ako jeho predchodca pri rovnakej veľkosti uchopovača. Zväčšená plocha povrchu hnacieho piestu to umožňuje a nováčik si ľahko poradí s vyššou hmotnosťou obrobku. Používatelia sa môžu spoľahnúť na menšie rozmery, navyše môžu ušetriť náklady a zmenšuje sa rôznorodosť potrebných typov uchopovačov. To znamená, že návratnosť investícií je minimálne o 10 percent vyššia. Prechod zo starého JGP na nový JGP-P je možný kedykoľvek, pretože sú uchopovače plne kompatibilné.

Jednoduché monitorovanie obrobku

Nemenej ako desať vhodných snímačových systémov umožňuje rozmanité možnosti monitorovania, medzi ktoré patrí napríklad monitorovanie polohy zdvihu alebo rozlišovanie medzi obrobkami. Diely je možné rýchlo a spoľahlivo triediť na základe rozmerových odchýlok na dobré kusy a nepodarky. Od veľkosti 64 je k dispozícii aj JGP-P s indukčnými snímačmi s priemerom 8 mm.

Flexibilný a všestranný: nový 2-prstový paralelný uchopovač JGP-P boduje vďaka optimalizovanému vedeniu s T-drážkou a širokej škále variantov.
Zdroj: SCHUNK
Flexibilný a všestranný: nový 2-prstový paralelný uchopovač JGP-P boduje vďaka optimalizovanému vedeniu s T-drážkou a širokej škále variantov.

Flexibilné možnosti montáže na dvoch stranách umožňujú univerzálnu a flexibilnú montáž uchopovača v troch skrutkovacích smeroch. Prívod stlačeného vzduchu je možný prostredníctvom cez skrutkový spoj aj cez priameho pripojenie bez hadice. Integrovaná prípojka tesniaceho vzduchu tiež zlepšuje stabilitu procesu. To je obzvlášť dôležité po opracovaní obrobkov, pretože uchopovač počas čistenia nevyhnutne prichádza do kontaktu s trieskami a chladiacou kvapalinou. Integrovaná prípojka tesniaceho vzduchu zabraňuje prieniku do uchopovača. Zlyhania spôsobené kontamináciou sú už minulosťou.

Navždy etalón

Ak plánujete náročnejšie uchopovacie úlohy, uchopovač PGN-plus-P od spoločnosti SCHUNK je ideálnou voľbou. Vďaka vysokej hustote výkonu a jedinečnej škále voliteľných prvkov je na celom svete považovaný za štandard v oblasti univerzálnych uchopovačov. Prémiový uchopovač s optimalizovaným viaczubovým vedením ponúka ešte väčšie výkonové rezervy a jedinečný sortiment príslušenstva. Pokrýva preto takmer celé spektrum všetkých automatizačných aplikácií a taktiež si nevyžaduje údržbu počas celej doby životnosti.