Navyše z výročnej správy firmy vyplýva, že aj tento rok v nej pokračuje ďalší investičný rozvoj. Do modernizácie technológií vkladá ďalších 2,2 milióna eur. A aj vďaka nim firma predpokladá, že už tento rok sa vráti do zisku. Výrobca navyše ponúka čoraz viac práce. Aj vlani prijala zhruba 40 nových pracovníkov. Dohromady ich má 730.

Ozdravenie majú dávno za sebou

To, že vlaňajšia strata mohla byť len ojedinelým výkyvom, naznačuje fakt, že sa nezastavil rast tržieb Vegumu. Vlani medziročne opäť podrástli o vyše dva milióny na 38,6 milióna eur. Za ostatnú necelú dekádu tržby podniku výrazne vzrástli. V roku 2009 predstavovali len 25 miliónov eur.

Do takejto formy sa mohol podnik dostať až po zásadnom ozdravení, ktoré musel vlastník P. Jakubec realizovať v prvých krízových rokoch. Podnikateľ známejší skôr ako spoluvlastník veľkých cukrovinkární I.D.C.Holding si totiž nový biznis s gumou v podobe prevzatia Vegumu pribral len tesne pred finančnou krízou.

S jej nástupom sa biznis spoločnosti výrazne zhoršil a nový investor musel zapracovať na jej zásadnom zefektívnení. Za roky 2009 a 2010 prerobil Vegum dohromady zhruba päť a pol milióna eur. Odvtedy sa jeho výsledky vylepšovali až na predvlaňajší rekordný profit na úrovni takmer 1,8 milióna eur.

Vlaňajšia strata by mala výsledky pokaziť iba

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa