Dr Pepper už má v Bai trojpercentný podiel. Bai sídli v New Jersey a jej názov znamená v mandarínčine „čistý“. Firma používa rastlinné sladidlá a nápoje obohacuje o antioxidanty z kávy a bieleho čaju. Ich základ tvorí ochutená nasýtená voda, kokosová voda a akostné čaje. Obsahujú iba päť kalórií a jeden gram cukru v balení.

We are pleased to announce that we have reached an agreement to acquire Bai Brands LLC. Read all about it here: https://t.co/1q1ODllu2h

— Dr Pepper Snapple (@DrPepperSnapple) 22. novembra 2016

Konzumentov, ktorí si žiadajú zdravé nápoje, sa snažia získať aj ďalší výrobcovia nealkoholických nápojov. Napríklad Coca-Cola investovala do výrobcu bio džúsov Suja a kúpila firmy Honest Tea a Zico Coconut Water.

These cans are made with real fruit juice to celebrate our newest Bai Bubbles flavors, Bogota Blackberry Lime & Lambari Watermelon Lime. pic.twitter.com/XOHiVe0HN1

— Bai (@drinkbai) 3. novembra 2016

Výrobcovia sú k tomuto postoju čiastočne aj nútení. Niektoré americká mestá totiž odhlasovali novú daň na cukrom sladené nápoje.

Dr Pepper Snapple predpokladá, že spoločnosť Bai bude mať na budúci rok čisté tržby 425 miliónov dolárov, a k čistým tržbám skupiny Dr Pepper Snapple tak prispeje čiastkou 132 miliónov dolárov.