Slovenská pošta ešte v lete vyhlásila tender na rekonštrukcie a stavebné práce svojich pobočiek. Zverejnila ho na svojom portáli so zákazkami. Súťaž vyhrala firma Sytiq, lebo dala najväčšiu zľavu.

Predmetom tendra bolo stanoviť ceny za stavebné a projektové práce. Mali ho uzavrieť do konca roka 2019. Pošta a Sytiq podpísali zmluvu o spolupráci už 6. decembra. Firma to potvrdila v tlačovej správe.

Pocit transparentnosti

„Slovenská pošta pri zadávaní zákaziek postupuje transparentne a v súlade so zákonom. Jedným z princípov je umožniť účasť na obstarávaní aj malým a stredným podnikateľským subjektom,“ tvrdí hovorkyňa Slovenskej pošty Eva Rovenská. Podľa jej slov boli v postupe zadávania zákazky traja záujemcovia: Renoving, Sytiq a Roko gips.

Renoving oslovili, prebral si súťažné podklady, ale nakoniec nepredložil ponuku. S firmou Unitec Holding sa o rekonštrukcie pôšt starali doteraz. Medzi rokmi 2015 až 2019 boli ročné náklady pošty v priemere pod päť miliónov eur.

„Víťazná spoločnosť Sytiq splnila všetky kritériá a ponúkla najvyššiu zľavu pri stanovení cien v súlade so zmluvou,“ tvrdí E. Rovenská. Zľava v tomto prípade znamená, že na každú jednotlivú službu budú položkovite ocenené stavebné práce podľa cenníka stavebných prác Cenkros. Prevádzkuje ho firma Kros a používa sa aj v komerčnej sfére stavebníctva. V tomto prípade ide o zľavu 15 percent bez DPH.

Prísne podmienky 

Práve zľava rozhodla súťaž v prospech Sytiqu. Prekvapivou podmienkou je predloženie dokumentácie o dosiahnutom obrate účastníka za uplynulé dva roky – hranicu stanovili na minimálne desať miliónov eur.

Podmienky súťaže boli veľmi špecifické, 

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa