Česká automobilka Škoda Auto nedávno avizovala, že v troch českých závodoch ruší ďalšie zmeny. Rozhodla sa prestať vyrábať autá, na ktoré nemá potrebné diely. V Česku sa pre spomínaný krok, ktorý potvrdil šéf odborárov škodovky Jaroslav Povšík, tento rok vyrobí približne o 150-tisíc áut menej, ako sa pôvodne čakalo.

Na snímke hlavná brána závodu Volkswagen Slovakia v bratislavskej Devínskej Novej Vsi počas výročnej tlačovej konferencie Volkswagen Slovakia k 30 rokom pôsobenia na Slovensku vo štvrtok 22. apríla 2021. FOTO TASR - Jaroslav Novák
Neprehliadnite

Bratislavský Volkswagen opäť obmedzí pre nedostatok čipov výrobu SUV

Bude to znamenať, že výroba automobiliek v Česku sa bude pohybovať na úrovni vlaňajších 1,15 milióna vozidiel. Oproti roku 2019 je to až o pätinu menej. Navyše nepriaznivé správy sa netýkajú len Česka. S výpadkom desiatok tisíc vozidiel bude musieť tento rok počítať aj slovenská ekonomika.

Tisícky áut chýbajú

Ekonomika na Slovensku zareagovala už na nedávne celozávodné dovolenky, najnovšie ju môžu ovplyvniť aj odstávky v nitrianskom Jaguari či operatívne rušenie zmien v bratislavskom Volkswagene.

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa