Tržby spoločnosti Volkswagen Slovakia boli aj v minulom roku rekordné, keď dosiahli 10,39 miliardy eur. Medziročne je to o necelých 0,1 percenta viac, a to napriek tomu, že automotive vlani počítal s poklesom objednávok či predajom vozidiel.

„Veľmi výraznou mierou sa pod tieto výsledky podpísal produkčný mix, to znamená nárast podielu výroby vozidiel v segmente SUV na celkovej produkcii vozidiel,” uviedla pre TREND hovorkyňa Volkswagenu Slovakia Lucia Kovarovič Makayová.

Podľa spoločnosti prispela k udržaniu stabilných výsledkov napriek poklesu počtu vyrobených vozidiel aj skutočnosť, že vlaňajšok bol po ukončení nábehov nových produktov v predchádzajúcich dvoch rokoch v segmente SUV rokom konsolidácie výroby so zameraním na zvyšovanie produktivity a znižovanie výrobných nákladov.

Rozpustili rezervu

Na viac ako 319 miliónov eur vzrástol Volkswagenu aj zisk pred zdanením, čo je o 6,2 percenta viac ako rok predtým. Vyplýva to z auditovaných hospodárskych výsledkov spoločnosti, ktoré zverejnila v Registri účtovných závierok SR.

Zisk po zdanení dosiahol 447,57 milióna eur a jeho výšku „výrazne 

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa