„Volkswagen Slovakia stále rastie. Zvyšuje sa naša komplexita aj objem výroby. Potrebovali sme preto prijať veľa nových pracovníkov. To, čo sme si naplánovali, sa nám podarilo dosiahnuť, aj keď to nebolo jednoduché. V budúcom roku budeme ďalej rásť a budeme prijímať ďalších nových pracovníkov,“ hovorí predseda predstavenstva Volkswagen Slovakia Ralf Sacht.

Porsche Made in Slovakia

Automobilka v septembri začala vyrábať novú generáciu modelu Porsche Cayenne. Ten sa prvýkrát kompletne produkuje na Slovensku, keď bola do výrobného procesu integrovaná takzvaná svadba – spájanie podvozku s karosériou.

V bratislavskom závode sa donedávna zhotovovali predmontované lakované karosérie s vysokým podielom komponentov, a tie boli následne exportované na kompletizáciu do závodu Porsche v Lipsku. Porsche Cayenne sa vyrába pre celý svet exkluzívne na Slovensku. Ide o druhý najpredávanejší model nemeckej značky, z ktorého sa vlani vyprodukovalo takmer 72-tisíc kusov.

Investície za osemsto miliónov eur

Investície do výstavby novej karosárne, montážnej haly a testovacej dráhy vrátane súvisiacej infraštruktúry sa vyšplhali na osemsto miliónov eur.

Vo výrobe Porsche pracuje v jednej zmene 600 zamestnancov. Až štyristo z nich je zamestnaných v montáži, keďže úroveň automatizácie v karosárni dosahuje deväťdesiat percent. Na ploche 35,7-tisíca metrov štvorcových sa nachádza vyše sedemsto robotov.

V budúcom roku čaká bratislavský Volkswagen nábeh dvoch nových SUV modelov. Z jeho liniek začne schádzať tretia generácia Volkswagen Touareg a nové Audi Q8. Podľa informácii TRENDU by sa v Bratislave mali v budúcnosti vyrábať aj nové deriváty Porsche Cayenne.