Firma Prevent Group požaduje od automobilky Volkswagen odškodné viac ako 750 miliónov amerických dolárov.Volkswagen obvinenia firmy odmieta.

Podľa žaloby podanej na súde v Detroite získava Volkswagen od dodávateľov písomné záväzky, že dodávateľ neumožní svoj predaj firme Prevent Group, uviedla agentúra Reuters.

Volkswagen podľa spoločnosti Prevent Group využíva svoju trhovú silu, aby vytváral tlak na malých dodávateľov, ktorí sú nútení súhlasiť s jeho „nespravodlivými podmienkami a cenami“.

„Žalobe podľa nášho názoru chýba akýkoľvek základ,“ oznámila dnes automobilka Volkswagen agentúre DPA. „Podľa nášho názoru sme nespôsobili škody my Preventu, ale Prevent nám,“ dodala.

Spoločnosť Prevent patrí bosnianskej podnikateľskej rodine Hastor. S Volkswagenom má firma spory už od roku 2016. Vtedy Volkswagenu skomplikovalo situáciu zastavenie dodávok od dvoch dcérskych spoločností skupiny Prevent.

Nakoniec to skončilo niekoľkodňovým prerušením výroby v továrňach Volkswagenu. Prevent tým vtedy zareagoval na fakt, že mu Volkswagen stornoval objednávku za 500 miliónov eur.