Reaguje futbal aj MMA

Európska futbalová únia (UEFA) reaguje na ruskú inváziu na Ukrajinu odobratím práva pre Petrohrad usporiadať finálový zápas Ligy majstrov, ktorý sa uskutoční 28. mája. Najvyšší predstavitelia UEFA tak rozhodli po dnešnom mimoriadnom zasadnutí pre aktuálnu situáciu.

Finálový duel preložili do Paríža. UEFA tiež rozhodla, že všetky ruské a ukrajinské kluby, ktoré účinkujú v medzinárodných súťažiach, musia až do odvolania odohrať domáce zápasy na neutrálnej pôde. Toto nariadenie sa v súčasnosti týka futbalového klubu Spartak Moskva, ktorý účinkuje v Európskej lige. Agentúra DPA informovala, že toto rozhodnutie sa týka aj národných tímov.

Na konflikt zareagovala aj česko-slovenská bojová organizácia Oktagon. Tá pred sobotným turnajom po dlhej diskusii zrušila rusko-ukrajinský zápas. V ňom sa mali predstaviť Rus Artur Karavajev s Andrejom Kalašnikom, ktorý má české občianstvo, no ukrajinské korene.

Obaja bojovníci chceli do zápasu nastúpiť. Ruský bojovník dokonca na sociálnej sieti napísal, že sa modlí k Bohu za mier. „Obaja chceli nastúpiť a dlho sme si všetci mysleli, že to tak bude najlepšie. Nakoniec, po zvážení všetkých možných dôsledkov a taktiež možnosti zneužitia ich športového zápasu na niečo iné, sťahujeme zápas z programu,“ uviedla vo vyhlásení organizácia.

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa