Od septembra minulého roku totiž začala platiť nová smernica, ktorá umožňuje uviesť na trh v EÚ len kondenzačné kotly. Rozhodnutie pomohlo práve fabrike v Trenčianskych Stankovciach, ktorá vyrába moduly a rôzne komponenty práve pre kondenzačné kotly. Tie smerujú zo Slovenska do ostatných závodov nemeckej skupiny Vaillant Group.

Časť technológii príde z Nemecka

Aktuálne má závod pri Trenčíne rozlohu viac ako 15-tisíc metrov štvorcových. Rozšírenie fabriky prinesie nové výrobné a skladovacie priestory o veľkosti takmer 14-tisíc metrov štvorcových. Tie sa budú nachádzať hneď vedľa existujúcich hál. V nových priestoroch plánuje Vaillant Industrial Slovakia nainštalovať nové technológie ako aj zariadenia z dvoch tovární v Nemecku. Výšku investície firma nezverejnila.

Rozšírenie so sebou prinesie aj 160 nových pracovných miest, čím celkový počet zamestnancov presiahne hranicu osemsto ľudí. Spoločnosť chce s výstavbou začať už v polovici tohto roka, pričom štart výroby je naplánovaný na február budúceho roku.

Hlavným trhom je Británia

Fabrika v Trenčianskych Stankovciach podľa posledných dostupných údajov z 2014 dosiahla historicky najvyššie tržby presahujúce 283 miliónov eur a zisk takmer dvanásť miliónov eur. Tretina produkcie Vaillant Industrial Slovakia smeruje do Veľkej Británie a o niečo menej do Nemecka, na Slovensku zostáva jedno percento z celkovej výroby.

Skupina Vaillant v minulom roku do závodu pri Trenčíne investovala viac ako štyri milióny eur. Fabrika kúpila päť nových výrobných liniek, inštalovala LED osvetlenia a optimalizovala interné logistické procesy.