V posledných týždňoch zmenilo majiteľa viacero významných firiem na Slovensku aj v susednom Česku. Investičný fond slovenského Sandbergu nakupoval úspešne u našich západných susedov, pričom sa pochválil akvizíciou technologickej spoločnosti Daktela.

Najčerstvejší slovenský deal sa uzavrel len koncom minulého týždňa, keď slovenská appka Bistro.sk prešla do rúk nových britských majiteľov Just Eat Takeaway.com. Podobne, ako je zvykom pri väčšine domácich súkromných transakcií, ceny nezverejnili.

Rattaj Igor, TMR
Neprehliadnite

Rattaj sa zbavil ďalších firiem. Jeho biznis už nie sú len lanovky a vleky

Na nedávnej vlne odkupov sa podieľal aj slovenský finančník Igor Rattaj z okruhu J&T a šéf spoločnosti Tatry Mountain Resorts (na titulnej snímke). Tá prevádzkuje lyžiarske strediská v Jasnej, vo Vysokých Tatrách, v susednom Česku a Rakúsku.

Svoju fotobanku Profimedia predal českej verejnoprávnej agentúre ČTK a zbavil sa aj firmy Perlit Praha, ktorá našla nového majiteľa v spracovateľovi dopadov Marius Pedersen. Aj tieto správy poukazujú na to, že firmy so silným kapitálovým pozadím alebo hotovosťou majú pred sebou dobré vyhliadky.

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa