Americká spoločnosť Uber Technologies zruší ďalších tritisíc pracovných miest. Urobila tak iba dva týždne po tom, ako informovala o prvej vlne prepúšťania. Celkovo tak o prácu príde v spoločnosti takmer štvrtina zamestnancov.

Prevádzkovateľ alternatívnej taxislužby v pondelok večer (18. 5.) oznámil, že s cieľom vrátiť sa k zisku zredukuje investície do viacerých „vedľajších projektov“ a zároveň prepustí ďalších tritisíc zamestnancov. Už pred dvomi týždňami pritom firma oznámila zrušenie 3 700 pracovných miest.

KK21 New York - Na archívnej snímke z 15. marca 2017 nápis Uber na newyorskom letisku LaGuardia. Spoluzakladateľ a šéf amerického prevádzkovateľa alternatívnej taxislužby Uber Travis Kalanick odstúpil po rastúcom tlaku investorov z funkcie. Jeho odchod 21. júna 2017 potvrdila správna rada spoločnosti, pričom uviedla, že Kalanick potrebuje určitý čas na to, aby zvládol situáciu po smrti svojej matky, ktorá zahynula pri nehode lode, a
Neprehliadnite

Koronakríza zasiahla aj Uber, firma zruší 3700 pracovných miest

Uber tak prepustí vyše 23 percent zo svojej pracovnej sily. Pred nástupom pandémie nového koronavírusu mala firma 28 600 zamestnancov. V rámci prvého prepúšťania na začiatku mája firma oznámila rušenie miest najmä v oblastiach zákazníckej podpory a náborových tímov, teraz sa rušenie pracovných miest dotkne prakticky všetkých oblastí.

Šéf Uberu Dara Khosrowshahi uviedol, že Uber musí byť sebestačnou firmou, ktorá nebude závislá od externého kapitálu. Veľké nádeje vkladá šéf firmy do platformy rozvozu jedál Uber Eats, ktorá má podľa neho „mimoriadny rastový potenciál“.

Už v apríli oznámil prepúšťanie aj americký konkurent Uberu, firma Lyft. Ako spoločnosť uviedla, o prácu príde 17 percent z celkového počtu zamestnancov.