Zakladateľ konkurenčnej platformy Mastodon Eugen Rochko nedáva Twitteru pod vedením Elona Muska veľkú šancu na úspech. Tento 29-ročný programátor z Nemecka považuje jeho štýl vedenia za „nestály“ a uviedol, že preukazuje „nekompetentnosť“. Twitter má „skutočnú šancu zmiznúť“, hovorí E. Rochko, ktorý vytvoril Mastodon v roku 2017 ako decentralizovanú alternatívu k Twitteru.

„Povedal by som, že to ukazuje jeho nekompetentnosť a nepochopenie odvetvia, do ktorého vstúpil,“ povedal pre BBC Newsnight a dodal: „Úprimne povedané, nie som jeho fanúšikom.“

E. Musk po naťahovačkách dokončil prevzatie spoločnosti Twitter za 44 miliárd dolárov. Posledný októbrový deň sa stal jediným riaditeľom a okamžite rozpustil deväťčlennú správnu radu. Prepustil dovtedajších manažérov, medzi nimi aj výkonného riaditeľa Paraga Agrawala. „Vták je voľný,“ napísal na svoj twitterový účet miliardár krátko po tom, čo sieť prevzal. Nebolo to vraj len obchodné rozhodnutie: ,,Myslím si, že je veľmi dôležité, aby existovala inkluzívna aréna pre slobodu prejavu,“ vyhlásil Musk.

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa