Necelý mesiac po tom, ako spoločnosť Virgin Galactic uskutočnila svoj prvý let na hranicu vesmíru so súkromnými pasažiermi na palube, miliardár Richard Branson predáva časť svojho majoritného podielu vo firme.

Na archívnej snímke z 28. októbra 2019 britský miliardár Richard Branson a zakladateľ firmy Virgin Galactic sa fotí pred newyorskou burzou cenných papierov. Britský miliardár Richard Branson vo štvrtok 1. júla 2021 ohlásil, že v júli poletí do vesmíru, pričom jeho let sa má uskutočniť o deväť dní skôr, než je naplánovaný let jeho rivala z USA, zakladateľa spoločnosti Amazon a najbohatšieho muža sveta Jeffa Bezosa.  TASR/AP
Neprehliadnite

Spoločnosť Virgin Galactic začala predávať letenky na vesmírne lety

Akcie v hodnote takmer 300 miliónov dolárov tak menia majiteľa, na čo zareagovali aj investori a cena na burze. Za necelý mesiac sa prepadla už o 28 percent.

Necháva si väčšinu

Napriek tomu, že sa R. Bransonovi po dlhých rokoch opäť podarilo rozbehnúť fungujúci biznis, investori sa pozerajú na vesmír zatiaľ cez prsty. Naznačuje tomu najmä trvalý prepad akcií od začiatku leta, odkedy pokles dosiahol už úrovne zhruba 52 percent.

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa