Štrnásty plat spoločnosť vníma ako benefit, ktorý ku koncu roka vypláca už niekoľko rokov. Tentoraz jeho zavedeniu pomohla podľa automobilky aj úľava na daniach a odvodoch, ktorá sa v tomto roku po prvý raz uplatnila pri trinástom a štrnástom plate, a to pri oboch týchto príjmoch do výšky päťsto eur.

„Vďaka tomu získajú mnohí zamestnanci na konci roka v súčte o 260 eur v čistom viac,“ tvrdí hovorkyňa spoločnosti Lucia Kovarovič Makayová. Dodáva, že „na uplatnenie daňovej a odvodovej úľavy pri štrnástom plate je, podobne ako pri trinástom plate, potrebné splniť zákonné podmienky“.

Tie v takýchto prípadoch predstavujú trvanie pracovného pomeru nepretržite aspoň štyri roky a vyplatenie štrnásteho platu vo výške priemerného mesačného zárobku zamestnanca.

„Volkswagen Slovakia vypláca zamestnancom štrnásty plat až do výšky sto percent priemerného mesačného zárobku zamestnanca v závislosti od počtu odpracovaných rokov. Z tohto dôvodu spoločnosť privíta každé ďalšie zníženie odvodového a daňového zaťaženia, ktoré by prispelo k zvýšeniu čistých príjmov najmä pre zamestnancov,“ dodáva spoločnosť.

Zmeny vo výrobe

Zamestnanci podobné navýšenia 

Čítajte ďalej s predplatným TRENDU

Odomknite článok cez SMS za 1,90 € týždenne s automatickou obnovou.

Poslať SMS

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa