Pandémia nákazy Covid-19 ďalej zúri po celej Európe a postihnuté sú už všetky odvetvia využívajúce oceľ. Potvrdili to najnovšie údaje z druhého štvrťroka, ktoré zverejnila Európska asociácia producentov ocele (Eurofer).

Podľa nich spotreba ocele v EÚ v druhom štvrťroku 2020 medziročne poklesla o viac ako 25 percent, a to po 12-percentnom poklese v prvom štvrťroku. Išlo tak o najvýraznejší pokles spotreby ocele v EÚ, aký bol kedy zaznamenaný.

KK14 Rottweil - Na archívnej snímke z 12. decembra 2016 logo nemeckého koncernu Thyssenkrupp v nemeckom meste Rottweil. Nemecký koncern Thyssenkrupp dokončil predaj divízie výťahov TK Elevator investičným spoločnostiam za viac než 17 miliárd eur. Konglomerát tak získal dôležitú finančnú injekciu, zároveň však prišiel o najkvalitnejšie aktívum. FOTO TASR/DPA
ARCHIV - 12.12.2016, Baden-Württemberg, Rottweil: Das Logo von Thyssenkrupp steht vor einem 246 Meter hohen Testturm für Aufzüge. (Zur dpa-B
Neprehliadnite

Oceliari z Thyssenkruppu sa už musia chytať slamky. Napriek obrej strate majú možného kupcu

Rekordný pokles

Týmto sa však problémy oceliarov zďaleka nekončia. Napriek rekordne slabej spotrebe sa na trhu naďalej kopila kapacita v tomto sektore. 

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa