Trenčiansky podnik Konštrukta-TireTech má od decembra nového majiteľa. Je ním nemecká spoločnosť Karl Eugen Fischer (KEF), ktorá bola dovtedy konkurentom slovenskej firmy v oblasti výroby strihacích liniek pre pneumatikársky priemysel.

Z konkurenta sa tak stal vlastník. Obchodná transakcia prebehla koncom minulého roka a stalo sa tak pomerne nenápadne. Ide pritom o významnú zahraničnú investíciu v čase, ktorý je charakteristický poklesom objemu fúzií a akvizícií v celosvetovom meradle. O predaji firmy informoval Denník N.

Nie nutnosť, ale snaha využiť potenciál

Trenčianska firma bola pritom oficiálne na predaj od roku 2019. V hre boli najskôr aj iné možnosti ako samotný predaj. V spomínanom roku však prišla iniciatíva zo strany KEF. „Každá úspešná firma pozná svoju konkurenciu, preto je pochopiteľné, že sme sa mali navzájom na radare. Aj to je dôvod, prečo sme spoluprácu a prienik s firmou KEF vyhodnotili ako najlepšiu príležitosť pre naplnenie strategických cieľov,“ uviedol pre TREND predseda predstavenstva Konštrukty-TireTech Marcel Drgala.

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa