1. Volkswagen aj Škoda pauzujú kvôli čipom

Pred necelým týždňom TREND informoval o aktuálnych informáciách, ktoré prichádzali z bratislavského výrobného podniku Volkswagen Slovakia a ktoré naznačovali, že vo fabrike plánujú prerušiť výroba.

Dôvodom mali byť chýbajúce komponenty, ktoré v ostatnom období potrápili viacero výrobných podnikov v Európe. Slovenský podnik v Bratislave sa tomuto problému dlhodobo vyhýbal. Nakoniec Volkswagen prvotné informácie TRENDu o avizovanej odstávke potvrdil a najväčšia slovenská automobilka sa načas zastaví kvôli čipom. 

Na snímke logo nemeckej automobilky Volkswagen na budove závodu v bratislavskej Devínskej Novej Vsi počas výročnej tlačovej konferencie Volkswagen Slovakia pri príležitosti 30 rokov pôsobenia na Slovensku v Bratislave 22. apríla 2021. FOTO TASR - Jaroslav Novák
Neprehliadnite

Volkswagen v Bratislave sa takmer opäť dotkol magickej hranice. Napriek korone sa mu darilo

„Situácia je veľmi kritická. Naše vozidlá majú veľký podiel elektroniky a týka sa ich to najviac. Samého ma prekvapilo, kde všade vo vozidle sa polovodiče používajú. Situácia je ale natoľko zlá, že od konca budúceho týždňa budeme musieť určité časti výroby odstaviť,“ uviedol šéf spoločnosti Volkswagen Slovakia Oliver Grünberg.

Malo by sa tak stať koncom tohto pracovného týždňa. Nechcel však konkretizovať, koľko bude odstávka výroby trvať, keďže „situácia je zároveň veľmi volatilná a neustále sa vyvíja. Veríme, že to nebude trvať dlho. ”, dodal.

Predseda predstavenstva a člen predstavenstva pre technickú oblasť spoločnosti Volkswagen Slovakia Oliver Grünberg
Zdroj: Jaroslav Novák
Predseda predstavenstva a člen predstavenstva pre technickú oblasť spoločnosti Volkswagen Slovakia Oliver Grünberg

Problémy s komponentami a najmä polovodičmi avizovali aj ďalšie automobilky. Pre nedostatok čipov prerušila výrobu batérií už aj Škoda Auto.

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa