1. Trnavský Stellantis ponúkol individuálne dohody

Ani po viac ako ôsmich mesiacoch vyjednávania vedenie trnavskej automobilky Stellantis nenašlo doteraz dohodu s odborármi a tak kolektívna dohoda stále nie je na stole. Najnovšie však výrobný podnik avizuje urobiť krok k aspoň určitým dohodám so zamestnancami.

Ako uviedol, začne ponúkať individuálne dohody, vďaka ktorým sa zvýši pohyblivá zložka odmeňovania pracovníkom fabriky. Zamestnanci získajú okrem iného aj nárok na bonus, vyplatenie podielu na zisku za rok 2021 a zachovaná bude aj časť benefitov. Podnik pre TREND potvrdil, že naďalej pretrvávajú nezhody najmä v otázkach dĺžky trvania dohody, flexibility a odmeňovania.

Start of production of the VW ID.3
Neprehliadnite

Udalosť týždňa: Volkswagen nabral druhý dych. Rozhodol sa poraziť Teslu jej vlastnými zbraňami

Podľa Martina Dzamu, zástupcu generálneho riaditeľa a zodpovedného za výrobu v automobilke, trápi podnik najmä tlak na znižovanie emisií oxidu uhličitého a zvyšujúca sa vnútro-koncernová konkurencia. Pod to všetko sa podpisuje aj fakt, že Trnava stále nemá investíciu do nového modelu.

Dodáva, že súčasťou ponuky individuálnych dohôd bude vyplatenie bonusu vo výške 150 eur, či podielu na zisku za rok 2021, zvýšenie individuálnej prémie o 10 eur mesačne, zachovanie príspevkov zamestnávateľa na DDS, či životné a úrazové poistenie. Za to chce podnik od zamestnancov záväzok, že  odpracujú nadčasové hodiny.

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa