1. Bratislavský Volkswagen začína s investíciami

Hoci pri oznamovaní najnovšej masívnej investície nemeckého koncernu Volkswagen na Slovensku nebola priamo reč o rozširovaní podniku, aktuálne informácie naznačujú opak.

Ako avizuje najnovší zámer spoločnosti Volkswagen Slovakia (najväčší výrobný podnik v krajine) ktorý predstavil úradom, Nemci v podniku počítajú po novom aj s výstavbou. Tá sa však uskutoční len v rámci súčasného podniku.

Top v automotive
Neprehliadnite

Top v automotive: Škoda ruší kombík a Rivian sa cíti na takmer sto miliárd

Expanzia podniku pri hlavnom meste by sa mala týkať rozšírenia haly karosárne. Podnik podľa zverejneného zámeru plánuje výstavbu nového objektu, ktorý je navrhnutý ako prístavba k už existujúcej hale H1.

Prístavba sa pritom bude realizovať aj na priľahlých pozemkoch súčasného parkoviska pre vyrobené vozidlá a časť priestorov existujúcej haly H1 pred začatím výstavby asanujú. Nová hala sa bude nachádzať v juhovýchodnej časti areálu závodu Volkswagen Slovakia.

Nepôjde však o minimálnu výstavbu, ale nová hala rozšíri tú pôvodnú až o viac ako šesťdesiat percent a podnik by mala vyjsť spolu s technológiami na 210 miliónov eur. „Celkové náklady na realizáciu navrhovaného zámeru vzhľadom na pohyblivosť cien stavebných prác, či cien technologických zariadení, v závislosti od vybraných dodávateľov, budú stanovené v neskorších štádiách procesu výstavby. Investičné náklady boli určené predbežne na základe jednotkových,“ naznačuje spoločnosť v zámere.

Reálny dosah investície Volkswagenu ukáže čas
Zdroj: Volkswagen Slovakia

Výstavba súvisí najmä s rozšírením prevádzkových potrieb po zaradení nových modelov do výroby, ale aj s potrebnou modernizáciou. Pôvodné haly totiž boli postavené ešte v osemdesiatych rokoch, čomu zodpovedajú aj použité materiály a technický stav.

2. Elektrika neobíde ani najvyšší luxus

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa