Pôvodne bola cena Modelu 3 stanovená na 355 800 jüanov (zhruba 45 647 eur), po znížení dosahuje 299 050 jüanov (približne 38 366 eur). Prispela k tomu dotácia vlády vo výške 24 750 jüanov.

Tesla však pristúpila aj k ďalším opatreniam v rámci svojej obchodnej politiky v Číne s cieľom zvýšiť svoj predaj na najväčšom automobilovom trhu na svete. K nim patrí napríklad redukcia cien autodoplnkov.

Tesla začala s dodávkou áut Model 3 zo závodu v Šanghaji tento týždeň v pondelok (30. decembra), keď si vozidlá prevzalo prvých 15 kupcov - zamestnancov firmy. Ďalšia dodávka by sa mala v šanghajskom závode uskutočniť 7. januára, pričom tento raz už kupci nebudú z radov zamestnancov Tesly. Už počas slávnostného odovzdávania prvých áut generálny manažér Tesly pre Čínu Wang Chao uviedol, že Tesla plánuje v januári dodávky výrazne zvýšiť.

Šanghajský závod je súčasťou plánov automobilky posilniť svoju pozíciu na najväčšom automobilovom trhu na svete a zároveň minimalizovať vplyv americko-čínskej obchodnej vojny. Pred výstavbou závodu v Šanghaji Tesla všetky autá do Číny dovážala. To sa po vypuknutí obchodnej vojny odrážalo na cene automobilov.