Ten na sociálnej sieti Twitter zverejnil informáciu, že firma predstaví posledný aprílový deň tohto roku nový produktový rad a nemá ísť pritom o automobil.

Informácia hneď zaujala trhy a investorov a Muskov tweet poslal ceny akcií svojej firmy nahor až o štyri percentá, čo podľa portálu Business Insider predstavuje zvýšenie trhovej hodnoty firmy o 900 miliónov dolárov.

Spoločnosť sa bližšie k Muskovmu tweetu nevyjadruje, hovorkyňa len uviedla, že viacej informácií prinesú v najbližších týždňoch.

Major new Tesla product line -- not a car -- will be unveiled at our Hawthorne Design Studio on Thurs 8pm, April 30

— Elon Musk (@elonmusk) 30. Březen 2015

Ešte vo februári, pri predstavení výsledkov za posledný kvartál minulého roka, E. Musk povedal, že v dohľadnom čase predstaví firma spotrebiteľské batérie pre napájanie domácností a firiem. Nič bližšie k produktu však neprezradil. Preto sa najčastejšie špekuluje o tom, že práve batérie by mala firma 30. apríla odhaliť. E. Musk však tvrdil, že tento produkt by mal uzrieť svetlo sveta zhruba o pol roka. Uvažuje sa preto aj o iných produktoch - motocykli, lietadle či technologickej „hračke“.

Šéf automobilky už opakovane avizoval firemné novinky na Twitteri, naposledy začiatkom mesiaca takto upozornil na prichádzajúcu aktualizáciu pre elektromobil Model S.

V prechádzajúcom príspevku na sociálnej sieti sa venoval zas Číne. Práve s najľudnatejšou krajinou sa automobilka v poslednom čase spomínala najviac, nedarí sa jej totiž na tamojšom trhu presadiť tak, ako plánovala.

„Napriek našim skorším chybám som veľmi optimistický ohľadom dlhodobej budúcnosti Tesly v Číne,“ napísal na sociálnu sieť a vyjadril aj podporu tamojšiemu tímu automobilky. Dôsledkom nie dobrých predajných výsledkov v Číne boli skôr prepustená viacerí manažéri.

Foto na Facebooku: hyperinzerce.cz