„Jablčnô nám už nedodáva, lebo s výrobou skončili. A tak ich máme v nápojovom lístku len do vytlačenia nového. Na cider si hľadáme už iného dodávateľa,“ dozvedel sa reportér TRENDU pred časom v jednej reštaurácii. Čo všetko je za tým, mu neskôr dopovedal obchodný register i jeden z terajších majiteľov značky Jablčnô.

Bez majstrov nie je nápoj

„Jablčnô už od leta naozaj nevyrábame. No snažíme sa nájsť nový tím ľudí, čo by výrobu obnovili. Nápoj bol obľúbený, a tak sa na trh môže vrátiť,“ povedal pre TREND.sk súčasný majiteľ majoritného trojpätinového podielu vo firme Jablčnô Marek Haverla, ktorý do firmy prišiel na pozvanie zakladateľov pred vyše dvoma rokmi. Tí vtedy chceli firmu kapitálovo posilniť pre jej dynamickejší rozvoj.

Tiež spresnil, že výroba stojí odvtedy, čo z firmy zakladatelia v lete minulého roku odišli. Aj obchodný register uvádza, že dvaja v minulosti najaktívnejší spoluzakladatelia značky Michael Thomas Jurkovič a Michal Slovák nie sú už jeho spoluvlastníkmi od júla minulého roku. Ďalší dvaja zakladatelia Anton Šulka a Peter Beljak z firmy odišli ešte skôr. Už na jar roku 2015.

Dnes Jablčnô spoluvlastní okrem M. Haverlu iba jeho dvojpätinový vlastník Miroslav Privrel. Obaja už dlhšie podnikajú spolu v úplne inej brandži, v stavebnej firme Stav-Trade. Do Jablčna vstúpili na pozvanie pôvodných zakladateľov. Aj vďaka ich kapitálovej injekcii sa značka presunula z Jura pri Bratislave do Kravan nad Dunajom do širších a modernejších výrobných priestorov. V Krananoch si podnik navyšee zabezpečil vlastné jablčné sady.

Tekutý slovenský Apple sa zasekol. Jablčnô opustili zakladatelia, výroba stojí

Jablčnô Zdroj: Archív Jablčnô

Príčina rozchodu nejasná

Čo bolo konkrétne príčinou odchodu dvoch rozhodujúcich zakladateľov prvého tunajšieho producenta cideru M. Haverla podrobnejšie neopisuje. „Rozišli sme sa, lebo 

Čítajte ďalej s predplatným TRENDU

Odomknite článok cez SMS za 1,90 € týždenne s automatickou obnovou.

Poslať SMS

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa