Mať samotný produkt je pre startup iba úplne prvá hmatateľná fáza. Deväť z desiatich začínajúcich firiem skrachuje práve po výrobe prototypu a po jeho uvedení na trh. Riziko je o to väčšie, ak zakladatelia prichádzajú z iného profesionálneho prostredia a nemajú sa na koho obrátiť po radu.

Dnes sa firme Safestuffs darí nielen na Slovensku, ale najmä v zahraničí a multifunkčné obušky postupne prenikajú do radov polície po celom svete. Ani ich začiatky však neboli iba ružové.

K imidžu a tajomnosti firmy prispieva aj jej nezvyčajné sídlo – Tajná. Nejde i nijakú šifru ani o spravodajskú hru. Odpoveď na hádanku, prečo je adresa firmy utajená, je jednoduchá. Oficiálne sídlo je v obci Tajná pri Vrábloch, odkiaľ pochádza jeden zo zakladateľov firmy.

Safestuffs
Neprehliadnite

Nielen na bitku. Slovenský startup dodáva policajtom obušky vybavené špičkovým softvérom

Adresa zrejme predznamenáva aj budúce kontrakty firmy. Silové zložky ako polícia a armáda sú známe tým, že mnohé zmluvy držia pod pokrievkou ako citlivé strategické tajomstvo. A práve na ne sa svojím biznisom firma zameriava.

Od umenia k obuškom

Startup Safestuffs vznikol iba pred dvomi rokmi a zakladatelia sa nikdy predtým nedostali do kontaktu so silovou branžou. „My nie sme z tohto prostredia. Ja som režisér a producent,“ približuje začiatky zakladateľ spoločnosti Roman Chrappa.

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa