Podľa ministra hospodárstva Richarda Sulíka avizované rokovania zo začiatku leta tohto roka prebiehajú a nie je na mieste ich zatiaľ komentovať. Americký oceľový konglomerát vtedy mal s ministrom financií Igorom Matovičom prebrať budúce plány týkajúce sa svojho jediného európskeho podniku a dohadovať o možnostiach podpory zo strany štátu.

ocel
Neprehliadnite

Ozdravná kúra ocele sa spomaľuje. Lieky na dovoz z Ázie prestávajú zaberať

Šéf rezortu hospodárstva si myslí, že fabrika dosiahla v roku 2021 vynikajúce výsledky vďaka vyšším cenám ocele a mala by k novým investíciám pristúpiť čo najskôr . Napriek tomu, tie by podľa neho, mali smerovať najskôr do modernizácie a až postupne do znižovania emisií, uviedol R. Sulík pre Denník E.

Najvyšší čas na modernizáciu

Minister naznačil, že nové investície v košickej železiarni sa dnes rozdeľujú na investície do modernizácie a do dekarbonizácie. „Momentálne teraz rokujeme o tom, že fabrika si sama zaplatí modernizáciu a my im prispejeme na dekarbonizáciu, ktorá je postavená hlavne na elektrických peciach,“ uviedol v rozhovore.

Minister hospodárstva Slovenskej republiky Richard Sulík
Zdroj: TONY ŠTEFUNKO
Minister hospodárstva Slovenskej republiky Richard Sulík

Naznačil však, že elektrické pece v ňom vzbudzujú pochybnosti, keďže potrebujú železný šrot, ktorého množstvo je na Slovensku obmedzené.

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa