Nemecká banka Bayerische Landesbank, ako prvá spravila štúdiu, ktorá podľa dostupných údajov a analýz predpovedá nárast ceny bitconu na sumu viac než 50,000€ už budúci rok.

Bayerische Landesbank ako prvá regulovaná banková inštitúcia na svete prináša takýto kvalifikovaný odhad. Je to po prvý raz, kedy sa banka pustila do predpovedania cien kryptomien. Štúdia bola publikovaná tento rok v Septembri a detailne ukazuje správanie bitcoinu a jeho podobnosť s reálnym zlatom.

Prečo nárast na 50,000€?

Môže za to „faktor vzácnosti“. Je to pomer už vyťaženého množstva voči novej ťažbe. Tento parameter preukázateľne určoval priemernú cenu Bitcoinu v minulosti a rovnako dobre určuje dlhodobé ceny zlata i investičných diamantov. Keďže množstvo vyťaženého Bitcoinu stále narastá, ale jeho nová ťažba sa postupne znižuje, vytvára to tlak na rast ceny. V máji 2020 sa ukončí ďalší štvorročný cyklus a nastane halving bitcoinu. S tým sa zníži množstvo novo vyťaženého bitcoinu za blok o polovicu. Kompletné vyťaženie všetkých bitcoinov je nastavené v kóde blockchainu a ukončí sa približne v roku 2140.

Šanca pre investorov

Pri náraste bitcoinu na sumu 50,000€, by dnešní investori mohli počítať zisk okolo 600%. Je však rozumné spoliehať sa iba na bitcoin? „S rastom ceny bitcoinu je často spojený aj rast ostatných kryptomien. Za posledné tri roky celkový trh kryptomien rástol rýchlejšie ako bitcoin. Je preto rozumné rozdeliť investíciu do širšieho portfólia.”, Juraj Forgács, CEO Fumbi.

Fumbi, šikovný nástroj pre investovanie do kryptomien

Ak neviete alebo nie ste si istý ako si zostaviť vlastné dynamické portfólio, tak je rozumným rozhodnutím nechať to na odborníkov. Vo Fumbi sa o vás postará špeciálne navrhnutý algoritmus, ktorý efektívne rozdelí vašu investíciu do inteligentného a dynamického portfólia pozostávajúceho z viac ako 25 top kryptomien.

Celé investovanie prebieha v jednoduchom a prehľadnom profile, kde vidíte vývoj svojej investície a jej rozdelenie medzi jednotlivé kryptomeny. Spoločnosť Fumbi ako jediná na Slovensku má certifikovaný audit kryptomenových peňaženiek od nezávislej spoločnosti SGS.

Registrujte sa vo Fumbi a investujte, kým je cena kryptomien pomerne nízko.