Do modernizácie novootvorenej predajne investoval prevádzkovateľ, spoločnosť Terno Real Estate, viac ako 1,5 milióna eur. V supermarkete s rozlohou 1 250 štvorcových metrov kombinuje ponuku bežných potravín s výrobkami od malých regionálnych dodávateľov a špeciálnym sortimentom zdravých potravín.

Štartuje nový reťazec Kraj. Pozrite sa, ako vyzerá prvá predajňa

Predajňa Kraj patrí do skupiny Terno Zdroj: Milan David

„Koncept Kraj odráža trendy na slovenskom aj svetovom trhu. Zákazníci čoraz častejšie vyhľadávajú kvalitné potraviny, ktorých pôvod a zloženie si vedia overiť,“ hovorí generálny riaditeľ spoločnosti Terno Stanislav Čajka. Po prvej prevádzke v Devínskej Novej Vsi prídu na rad ďalšie predajne.

Začiatkom apríla by mal štartovať supermarket v pripravovanej Petržalskej tržnici. „Následne sa pustíme do vytvorenia pilotnej prevádzky Kraj v segmente malometrážnych predajní potravín,“ prezrádza výkonná riaditeľka spoločnosti Terno Zuzana Cseriová. Ešte v tomto roku by sa mala otvárať predajňa v podchode na Trnavskom mýte v Bratislave a tiež prvá mimobratislavská prevádzka v Nitre.

Kraj kladie veľký dôraz na výber potravín od domácich producentov. Terno rozbehlo spoluprácu so siedmimi desiatkami malých regionálnych dodávateľov. Sú medzi nimi napríklad pekáreň Fertucha, mäsiarstvá Bognár a Knižka, výrobca čokolád Chocomaze, producent džemov Votabo či kozmetiky Navia. Skupina chce v budúcnosti ďalej rozširovať ich okruh.

Štartuje nový reťazec Kraj. Pozrite sa, ako vyzerá prvá predajňa

Predajňa Kraj patrí do skupiny Terno Zdroj: Milan David

Skupina Terno pozostáva z viac ako stovky obchodov Terno, Moja Samoška a Hypernova, ku ktorým pribudla prvá predajňa pod názvom Kraj. Reťazce prevádzkuje eseročka Terno Real Estate kontrolovaná spoločnosťou Sandberg Capital bývalého partnera finančnej skupiny J&T Martina Fedora. Do Terna vstúpil pred dvoma rokmi.