Prestížne ocenenie Investor roka odštartoval týždenník TREND v roku 2016. Hoci je to najmladšia cena, ktorú TREND v rámci svojich ocenení odovzdáva, jej prestíž potvrdzujú nielen víťazi, ale aj firmy, ktoré na ňu boli v minulosti nominované.

Nakoľko investičná činnosť často zasahuje dlhšie časové obdobie, TREND nominuje do ankety projekty, ktoré boli ukončené v danom alebo predchádzajúcom roku, pričom horizont ich realizácie mohol byť dlhší. Dôležitá je výška investície, jej význam, ale aj príbeh.

Víťazmi ceny TREND Investor roka sa doposiaľ stali dve spoločnosti z oblasti automotive – Volkswagen (2016) a Jaguar Land Rover (2018), tradičné spoločnosti Matador Group (2017) a Chemosvit Folie (2019), ako aj výrobca skla Vetropack (2020).

Juraj Habovštiak z MTS a Boris Sluka z Vetropacku
Neprehliadnite

TREND TOP Manažérom roka je Juraj Habovštiak, investorom Vetropack

Kto hlasuje

O víťazovi ankety rozhodnú čitatelia TRENDU, osobnosti hospodárskeho života hlasujúce v rámci rubriky TREND barometer a zástupcovia spoločnosti PwC, ktorá je spolu s advokátskou kanceláriou Havel & Partners partnerom súťaže. Každý subjekt sa bude na finálnom výsledku podieľať tretinovou váhou.

Hlasovanie v súťaži TREND Investor 2021 roka bude spolu s anketou TREND Manažér roka 2021 odštartované začiatkom októbra na webe Trend.sk a potrvá približne tri týždne. Investora roka spolu s ďalšími oceneniami vyhlási TREND na galavečere začiatkom novembra.

Investor roka 2021 – nominácie