Teraz budete môcť zažiť budúcnosť v digitalizácii predaja bytov aj na Slovensku. Spoločnosť Penta Real Estate spúšťa na rezidenčných projektoch virtuálnu realitu  s konfiguráciou štandardu bytu.

Spoločnosť Penta Real Estate je známa nielen v kruhoch developerov, ale aj širokej verejnosti. Rezidenčné a kancelárske projekty z jej portfólia sa podieľajú na tvorbe vzhľadu Bratislavy aj susednej Prahy. Ako jeden z hlavných lídrov formujú svojimi projektami trh a prinášajú inovácie. V stále pretrvávajúcej svetovej pandémii, napriek ktorej dopyt po kúpe nehnuteľností neklesal, prišla Penta Real Estate s nadčasovým riešením. Investovali do vývoja technológie, ktorá uľahčí klientom rozhodovanie nielen pri kúpe nehnuteľnosti, ale aj pri jej zariaďovaní.

„V procese výberu bývania sa klienti musia zamýšľať nad množstvom premenných, od finančných možností, cez preferencie lokality a potrebnej občianskej vybavenosti až po výber projektu, samotného bytu a následne jeho štandardného vybavenia. Technológia, na ktorej vývoji pracujeme spolu s kreatívnou grafickou agentúrou WOOW Studio od minulého roka, pomôže kupujúcim zorientovať sa v projekte a jeho bezprostrednom okolí a zároveň pomôže pri výbere zariadenia,“ hovorí riaditeľka predaja, Alexandra Grič.

Ilustračné foto
Zdroj: Penta Real Estate
Ilustračné foto

Riešenie napomáha k zhmotneniu priestoru a lepšej predstave o kupovanej nehnuteľnosti, keďže väčšina predaja sa uskutočňuje „z papiera“ teda v čase, keď je projekt ešte len v procese výstavby. Kupujúci sa preto musí rozhodovať na základe porovnávania pôdorysov bytov či statických vizualizácií. Virtuálna prehliadka interiérov a exteriérov je z toho dôvodu spracovaná skutočne precízne a do najmenších detailov. Zákazníci sa môžu doslova poprechádzať vo svojom budúcom byte a následne si ho po kúpe nakonfigurovať presne podľa svojich predstáv. A to z pohodlia vlastného gauča. V tzv. konfigurátore klient nájde všetky prvky štandardu v rôznych farebných prevedeniach - podlahy, dvere, prvky sanity a batérií či viacfarebné kombinácie obkladov a dlažieb. Dôležitou súčasťou je priamo integrovaný košík, ktorý klienta ihneď informuje o cene za prípadné nadštandardné vybavenie, bez potreby kohokoľvek kontaktovať.

Technológiu plánuje spoločnosť Penta Real Estate aplikovať vo všetkých svojich projektoch, bez ohľadu na segment. „Chceme, aby naši klienti mali pocit osobitého a nadštandardného prístupu bez ohľadu na to, aký byt a v akom projekte si kupujú. Zároveň chceme zákazníkom poskytnúť čo najviac odpovedí, v čo najkratšom čase. Práve digitalizáciou zdĺhavých procesov sa nám aj pri súčasnej situácii na trhu, kedy je dopyt stále výrazne citeľný, podarí zefektívniť komunikáciu nielen s klientom ale aj dodávateľmi,“ dodáva Grič.

Ilustračné foto
Zdroj: Penta Real Estate
Ilustračné foto

Okrem zníženého administratívneho zaťaženia online prostredie zaručuje lepší prehľad v platbách ako aj v dodržiavaní termínov. Vzájomným prepojením jednotlivých systémov získava developer okamžitý prehľad o tom, čo zákazníci na projekte preferujú a dokáže tak rýchlo reagovať na potreby trhu, čo vedie k neustálemu vylepšovaniu projektov v portfóliu.

Ak hľadáte nové bývanie, táto technológia vám dá úplne nový pohľad na nákup realít.