Mixed Martial Arts, po slovensky zmiešané bojové umenia, sú skôr známe pod skratkou MMA. V posledných rokoch ide o svetovo najrýchlejšie sa rozrastajúci šport a na Slovensku sa za relatívne krátku chvíľu dostal medzi najsledovanejšie. Veľký podiel na jeho popularite v našich končinách má česko-slovenská organizácia Oktagon, ktorá domácemu trhu dominuje a v podstate nepozná žiadnu konkurenciu.

To sa však zmenilo. Pokojné vody rozvírili správy o vzniku novej organizácie a spolu s nimi aj vlna negatívnych reakcií, v ktorých sa skloňovali slová ako podvod či špinavá hra. Reč je o organizácii Real Fight Arena (RFA), ktorej promotér Boris Marhanský je zároveň dlhoročným organizátorom hudobného festivalu Hip Hop Žije.

Rozhodol prieskum trhu

Nápad na vznik novej zápasníckej organizácie vznikol ešte pred tromi rokmi, kedy za B. Marhanským prišiel kolega a kamarát s tým, že by bolo dobré zorganizovať jednorazové MMA podujatie. „Kamarát je predseda zápasníckeho klubu a vedel, že v tom čase tu podobné podujatia neboli. Vedel tiež, aké majú bojovníci honoráre, ako často zápasia a čo im chýba. Začali sme sa tomu teda venovať,“ hovorí B. Marhanský.

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa